گیاه آپارتمانی زامیفولیا

گیاه زامیفولیا که در سایت خرید گل و گیاه آپارتمانی به فروش میرسد یک گیاه گلدار همیشه سبز بومی شرق آفریقا است که در دهه ۱۸۰۰ کشف شد.
اما در سال های اخیر به محبوبیت بالایی رسید و اکنون یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی در جهان است.

علاوه بر جذابیت ظاهری، استقامت این گیاه در شرایط سخت و عدم نیاز آن به نگهداری های ویژه ، از دلایل محبوبیت این گیاه در نظر عموم شده است.
از آنجایی که این گیاه قادر به ذخیره آب در برگ های خود است، توانایی زنده ماندن تا ۴ ماه بدون هیچ گونه آبیاری را دارد و نیازمند نور زیادی هم نیست. با این حال اگر این روش صحیح آبیاری گیاه آپارتمانی زامیفولیا و نور مناسب آن را بدانید، می ‎تواند رشد بهتری داشته باشد.

این گیاه از جمله گیاهانی است که اکثرا از وجود آب اضافی در محیط اطراف ریشه آسیب می بیند تا از خشکی خاک. وجود آب اضافی ابتدا موجب رنگ زرد-قهوه ای برگها، ریزش آنان ، پوسیدگی ساقه های زیرزمینی و در نهایت ازبین رفتن تمامی گیاه خواهد شد.

بنابراین زمان آبیاری گیاه آپارتمانی زامیفولیا دقت داشته باشید که نه تنها سطح خاک بلکه خاک تا عمق حدود ۵ سانتیمتری خشک شده باشد.

توجه کنید مسئله ماندگاری آب در خاک پای گیاه به خصوص در طی زمستان موجب از بین رفتن گیاه به دلیل پوسیدگی ریزومها و همچنین ریشه گیاه خواهد شد. زیرا در طی زمستان که اصولا دمای محیط سردتر نیز هست، زامیفولیا فعالیت بسیار کمتری دارد و نسبت به رطوبت ماندگار در خاک بسیار حساس است.

آبیاری گیاه آپارتمانی زامیفولیا

در طی فصول سرد نسبت به آبیاری این گیاه اصرار نکنید. و فقط زمانی گیاه را آب دهید که حتماسطح خاک خشک شده باشد.

منبع سایت ایران آموزشگاه

گل آپارتمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − 2 =